0 vērtējumi

Azoru slas; no 16.11.23-Faiala, Piku, Sau Migela - Valsts svētkos novembrī

 

Tad, kad vienmuļo Atlantijas klājumu pēkšņi nomaina spilgti zaļi ielāpi , kas līgani pāriet tādās kā brūna, aizvēsturiska pūķa ribās, un no mākoņiem lidmašīnas logam pavisam tuvu iznirst harmoniski veidota kalna smaile, ir skaidrs – Azoru arhipelāga centrālo salu grupa ir klāt.

Neregulāra piecstūra formas sala Faiala galīgi neliekas vientuļa okeāna vējos, jo pavisam neliels šaurums (7km) to atdala no Piku ar Portugāles augstāko virsotni uz tās, 19km no iegarenās siera ražotājas Sau Žoržas, un, ja laimējas, skaidrā dienā var saskatīt pat 85km attālo Graciozu.

Lai gan tā pēc izmēriem ir tikai piektā lielākā no visām deviņām arhipelāga salām, salinieku savstarpējā dzīvesvietas reitinga ziņā tā noteikti ieņem daudz augstāku vietu, jo, kā nu ne- te atrodas viena no kopumā sešām pilsētām Azoru salās, kurā turklāt izvietojusies Azoru Autonomā reģiona valdība.

Ceļojums piemērots: visiem, kas ilgojas pēc patīkamas gaisa temperatūras , mīl krāšņus un neparastus dabasskatus, masu tūrisma nesabojātu, mierīgu un klusu vidi, vēlas sevi izaicināt, uzkāpjot Piku kalna virsotnē

Gaisa temperatūra: ~18-19C dienā, ~13-14C naktī
Ūdens temperatūra: 17-18C
Laikapstākļi: lietusgāžu iespējamība 55%, vējains 
Jāņem līdz: peldkostīms, ūdensnecaurlaidīgs apģērbs/lietussargs, sporta apavi 
Atļautais bagāžas apjoms katram ceļotājam: 10 kg reģistrējamā bagāža, 5 kg rokas bagāža
Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu

Lidojuma ilgums:  

Rīga - Portu 4h 30 min

Portu  - Orta 3h 10 min

Orta  - Ponta Delgada 1h 10 min

Ponta Delgada -  Rīga 6h 10 min

16.novembrī turpceļā tiks veikta tehniskā nosēšanās degvielas uzpildei. Klienti šajā laikā paliek lidmašīnā. 

20.novembrī no rīta tiks veikts pārlidojums no Faialas salas uz Sau Migelas salu, kas arī atrodas Azoru salu arhipelāgā. Tur klientiem tiks dota brīva diena (~12h) līdz vakarā lidosim tālāk uz Rīgu. Šo dienu var pavadīt pēc saviem ieskatiem vai pievienoties organizētajai ekskursijai.

Svarīgi! Rūpēs par savu un līdzcilvēku veselību, lidmašīnā lidojuma laikā iesakām lietot sejas aizsargmasku!

Laika starpība ar Latviju: 3 stundas

Nakšņošana; Hotel do Canal**** ar brokstīm

Valūta: EUR

Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta: 

16.novembris 11:30 transfērs no lidostas uz viesnīcu

20.novembris 08:00 transfērs no viesnīcas uz lidostu

Ortas pilsētas ekskursija

16.11.2023 13.30 no viesnīcas (ar kājām)

Cena: 40 EUR

Cenā iekļauts: angliski runājošs gids

Pilsētas apskates ekskursiju kājām sāksim virzienā uz Pim ostas pludmali un 16. gs. uzbūvēto Sv. Sebastjana fortu. Pa ceļam apskatīsim slaveno Ortas ostu ar simtiem noenkurotām jahtām un zīmējumus uz ostmalas sienām, ko atstājuši jūrnieki no visas pasaules. Pilsētas centrā varēs apbrīnot Art Deko stila ēkas, seno Jezuītu klosteri, kurā mūsdienās pulcējas pilsētas dome un Ortas muzeju, ar kura ekskpozīciju arī varēsim iepazīties. Līdzās muzejam atrodas Sv. Pestītāja baznīca – salas visievērojamākais dievnams, kura 17 gs. veidotos zeltītos kokgriezumus būs iespēja apskatīt. Ekskursijas laikā paredzēts iegriezties vietējā tirgū, kurā galvenokārt var nopirkt Piku salas augļus, kā arī 20.gs, sākumā izveidotajā pilsētas publiskajā dārzā ar dīķi un gulbjiem tajā. Ekskursijas ilgums ~4h

 

Faialas salas ekskursija

17.11.2023 09.00 no viesnīcas

Cena: 80 EUR

Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Kapeliņu Vulkānu centrā, degustācija siera ražotnē un pusdienas

Ekskursijas iesākumā ceļš vedīs gar salas dienvidrietumu piekrasti, kas apaugusi ar platānām un citiem salai tipiskiem augiem un kur slejas ciemati ar banānu un apelsīnu koku dārziem. Iegriezīsimies vietējā siera ražotnē „O Morro”, kur varēsim iepazīties ar siera ražošanas procesu un degustēt pašu populārāko produkciju. Pēc tam apstāsimies pie Varadouru dabiskajiem baseiniem, kur milzīgi akmens lavas bluķi norobežojuši baseinus no okeāna jau daudzus gadsimtus atpakaļ. Pēc vēlēšanās varēs arī nopeldēties ( ja laika apstākļi atļaus).

Pēc pusdienām vietējā restorānā, kuru laikā varēs izbaudīt ne tikai ēdienus, kas pagatavoti no salā izaudzētām izejvielām, bet arī apbrīnot salas dienvidu piekrasti, it īpaši Morro – milzīgu vulkāniskas izcelsmes apmēram 300tūkstoš gadus vecu klinti, dosimies uz pašu tālāko salas rietumu punktu – Kapeliņuš. Te apskatīsim ainavu, kas izveidojusies pēc zemūdens vulkānu izvirduma 65 gadus atpakaļ. Apmeklēsim Kapeliņu Vulkānu izskaidrošanas centru unveco bāku.

Tālāk dosimies uz salas augstāko punktu, Kaldeiru, kas atrodas Faialas vidienē (1043m), bet atpakaļceļā uz Ortu, piestāsim Mirantes skatu laukumā, no kurienes paveras panorāma uz Flāmu ieleju, kas kluva par mājvietu pirmajiem ieceļotājiem. Ekskursijas ilgums ~8h

 

Vaļu vērošanas tūre

18.11.2023 08.30 no viesnīcas

Cena: 140 EUR

Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, vaļu vērošana, pusdienas, ieejas maksa Pim ostas vaļu fabrikas muzejā un Pītera Sporta kafejnīcas muzejā.

Šīs dienas rīta lielākā daļa tiks pavadīta laivā, lai kopā ar gidu un jūras biologu iepazītu vaļveidīgos un citus jūras iemītniekus, kuri dzīvo salai tuvīnajos ūdeņos. Visbiežāk te var sastapt kašalotus un pudeļdeguna delfīnus. Visiem tiks izsniegtas glabšanas vestes un ūdensnecaurlaidīgas virsjakas.

Pēc tam dosimies uz Almošarifes pludmali Faialas ziemeļos ar brīnišķīgām melnajām smiltīm, kur piestāja pirmie ieceļotāju kuģi. Tad apstāsimies skatu laukumā Ispalamaka – svētceļnieku un jaunlaulāto apmeklējuma vietā, no kura var redzēt visas apkārtējās salas un apbrīnot šeit uzstādīto 30m augsto krustu un marmorā veidoto Dievmātes statuju. Pēc pusdienām Ortā, kas noritēs restorānā, kura īpašnieks ir vienīgais portugālis, kurš vienatnē divreiz ar jahtu apbraucis apkārt pasaulei, dosimies uz Pim ostas vaļu fabrikas muzeju, Pēc muzeja ekskpozīcijas apskates, iegriezīsimies Pītera Sporta kafejnīcā, kurai ir 103 gadu un kas plaši pazīstama jūrasbraucēju vidū. Te atrodas neliels privāts muzejs, kurā apskatāmi dažādi rotājumi no vaļa zobiem, kā arī varēs nobaudīt kafejnīcas slavenāko dzērienu – džinu sajauktu ar marakužas liķieri.  Ekskursijas ilgums ~8.5h

 

Piku salas ekskursija

19.11.2023 07.00 no viesnīcas

Cena: 140 EUR

Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, prāmja biļetes pārbraucienam uz Piku salu un atpakaļ, ieejas maksa Vaļu muzejā un Vīna muzejā, vīna degustācijas, pusdienas

No viesnīcas dosimies uz ostu, lai 30 min laikā pārceltos uz Piku salu. Ostas ciematā Madalēna varēsim iedzert kafiju vietējā kafejnīcā un tad ar autobusu doties uz ciematu Kriacau Velha, kur atrodas Piku tradicionālie vīna dārzi, kas iekļauti UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Te atrodas arī labi saglabātas vējdzirnavas, kurām līdzās, ar Piku kalnu fonā, varēs nofotografēties.

Brauciens turpināsies pa Piku salas gleznaino dienvidu piekrasti, cauri tipiskiem salas ciematiem. Šeit varēs redzēt no lavas bluķiem sen sakrautos mūrus, kas padara Piku salas vīnus tik īpašus un vietējo ainavu tik neparastu. Gids mums pastāstīs par salas vulkānisko vēsturi un salinieku piemērošanos dzīvei tajā.

Apstāsimies Lažiš – ciematā, kurā atradās pirmā salinieku apmetne. Tur viesosimies iespaidīgajā Vaļu muzejā, kas ir visapmeklētākais muzejs Azoru salās.

Pēc tradicionālām pusdienām vietējā restorānā, dosimies uz Piku salas centrālo daļu, kur atrodas Kapteiņa ezers. Šeit būs brīvs brīdis neskartas dabas vidū, Piku kalna piekājē.

Tad ceļš vedīs uz salas ziemeļiem, izbaudot vietējo ainavu, kurā zaļojoši pakalni mijas ar melnu vulkānisku iežu krāvumiem.

Viesosimies vietējā vīna darītavā „A Buraca”, kur varēs nobaudīt lielisku baltvīnu un liķierus, kas darināti, izmantojot pašu saimniecībā audzētās vīģes un citus augļus. Varēs apskatīt arī senatnīgus priekšmetus, kas tika izmantoti pirms daudziem gadu desmitiem vīna ražošanas procesā, bet tagad atraduši savu vietu vīndarītavas nelielajā muzejā.

Turpināsim Piku salas apskati, braucot pa Vīna ceļu un apstāsimies Lažidu ciematā, kur ūdens un vējš ir pārveidojis milzīgu bazalta bluķi kucēna skulptūrā. Ekskursijas pēdējais apmeklējuma punkts būs Vīna muzejs un tam līdzās augošie Pūķa koki, kuri ir raksturīgi Makronēzijas florai.

Pēc tam atgriezīsimies Madalēnas ciemata prāmju ostā, lai dotos atpakaļ uz Faialu. Ekskursijas ilgums ~11.5h

 

Ekskursija uz Gorreanas tējas fabriku, Furnu ieleju, Terra Nostra parku un ananāsu audzētavu

20.11.2023 11.10 no lidostas

Cena: 95 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas, ieejas maksa Terra Nostra parkā un Furnas ezera fumarolu zonā

08:00 transfers uz lidostu

10:00 izlidošana uz Sau Migela salu

11:10 ielidošana Sau Migela salā un ekskursijas sākums no lidostas (bagāža paliek lidmašīnā, līdzi jāņem tikai peldēšanai nepieciešamos piederumus)

Vispirms dosimies salas ziemeļu piekrastes virzienā, lai no St. Irijas skatu laukuma varētu pārlūkot visu Sau Migela salas ziemeļdaļu. Turpinot ceļu, apstāsimies pie Gorreanas tējas fabrikas un plantācijām, lai apskatītu tējas krūmiem apaugušās terases, iepazītos ar fabrikas darbību un nobaudītu tasi vietējās tējas vai fabrikā ražoto saldējumu, kas skaitās pats garšīgākais salā.

No skatu laukuma Piku du Ferru varēs apbrīnot salas lielāko un vecāko vulkāna krāteri, kurā atrodas Furnas ezers un spa. Šeit pieejami 22 ārstniecisko minerālūdens veidu.

Pirms pusdienām apstāsimies Furnas ezera krastā, kur būs iespēja vērot, kā no vulkāniskas ielejas dzīlēm tiek izvilkti milzīgi katli ar gaļas un dārzeņu sautējumu (Cozido), kuru pēc tam vietējie restorāni piedāvās nobaudīt pusdienās.

Pēc pusdienām, pastaiga romantiskajā Terra Nostra parkā, kur apskatāmi tropiskie augi no visas pasaules. Parkā atrodas arī termisko ūdeņu peldbaseins, kurā būs iespēja nopeldēties (Iesakām līdzi ņemt tumšas krāsas peldkostīmu/peldbikses).

Ja pietiks laika, mūsu ceļš vedīs uz Furnas ielejas karstajiem un minerālūdens avotiem, kuri ir unikāls vulkanisks elements Azoru salās.

Ekskursijas noslēgumā viesosimies ananāsu siltumnīcās Pontas Delgadas pievārtē, lai iepazītos ar vienīgo vietu pasaulē, kur ananāsi šādi tiek audzēti rūpnieciskos apmēros, kā arī nodegustēt ananāsu liķieri. Pēc tam Pontas Delgadas centrā tiks dots apmēram 1,5 stundas brīva laika, lai iepirktos vai pavakariņotu.

21:00 Transfers no Ponta Delgadas pilsētas uz lidostu

Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas

Transfers Pontas Delgadas lidosta - pilsēta - Pontas Delgadas lidosta

20.11.2023 11.10 no lidostas // 21.00 no pilsētas

Cena: 20 EUR

Cenā iekļauts: transports

Autobusa transfērs no Pontas Delgadas lidostas uz pilsētu un atpakaļ ceļojuma pēdējā dienā Sau Migelas salā tiem, kas nevēlas doties organizētā ekskursijā ar pārējo grupu, bet labprātāk pavadīs brīvu dienu Pontas Delgadas pilsētā. Pakalpojums nav papildus jāiegādājas ceļotājiem, kas rezervējuši Sau Migelas salas ekskursiju "Tējas fabrika, Furnu ieleja, Terra Nostra parks un ananāsu audzētava".

11.10 Transfērs no lidostas uz pilsētu

21.00 Transfērs no pilsētas uz lidostu.

 

Ekskursijas tiks nodrošināts pie minimums 20 cilvēkiem.

1 099,00
 1 099,00  
Atlaide:
- 0%
Piedāvājumu nopirkuši 0 cilvēki.
(kopā nepieciešami 0, bet ne vairāk kā 20)
Piedāvājums ir spēkā!
Līdz piedāvājuma beigām:
-   -   -   -   -

Ceļojumu lai iegādātos lūdzu pieprasām rēķinu , nacionaltravel@inbox.lv , ar bankas kartēm pašlaik nav iespējams norēķināties, atvainojamies par sagādātajām neērtībām.
Ceļojumu iespējams iegādāties veicot maksājumu pa daļām, apmaksa pa daļām līdz 16.10.23
Pēc ceļojuma iegādes nepieciešams reģistrēties ceļojumam, paziņojot katra ceļotāja vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontakttālruni uz e-pastu nacionaltravel@inbox.lv
Nacional Travel operātora kontakt Nr.+371 26685622;+371 27469336
Pakalpojums;"Baltic Ad Hoc"