0 vērtējumi

Gruzija; 9 dienas Gruzija kontrasti no 14.09.22 Tbilisi-Batumi

 

15.09.22 1. diena: ierašanās 

Ierašanās Tbilisi un transfērs uz viesnīcu.

16.09.22 2. diena: Tbilisi 

Pēc vēlajām brokastīm sākam savu Tbilisi apskates tūri, lai iepazītos ar pilsētu. Pastaiga pa pilsētas vēsturisko daļu un izbaudot unikālo kultūru kombināciju. Lūkojoties pa pilsētas šaurajām ieliņām, sastapsimies ar dažādām reliģiskām celtnēm: baznīcām, sinagogām, mošejām, 19. gadsimtā celtām koka mājām ar krāsainiem balkoniem, sēra pirtīm, Narikala cietoksni.

Tālāk dodamies uz Gruzijas Nacionālo muzeju, kur glabājas ļoti daudz sarežģītu gruzīnu dārgumu. Lai pabeigtu šo pilsētas ievadu, mēs apskatām Rustaveli avēniju, kas ir galvenais centrālais bulvāris.

Atlikusī dienas daļa atvēlēta Tbilisi tālākai apskatei, vīna degustācijai vienā no daudzajiem vīna bāriem un gruzīnu virtuves iepazīšanai kādā no daudzajiem lieliskajiem pilsētas centra restorāniem.

17.09.22 3. diena: Tbilisi - Mtskheta - Uplistsikhe - Borjomi 

No rīta dodamies uz Mtskhetu. Mtskheta ir slavena ar to, ka tā ir Gruzijas senā galvaspilsēta un reliģiskais centrs.

Apmeklējam UNESCO Pasaules mantojuma vietas: Jvari klosteri, kas celts 6. gadsimtā augstu kalnā ar skatu uz Mtskheta – no Džvari klostera paveras brīnišķīgs panorāmas skats uz pilsētu ar Mtkvari un Aragvi upju saplūšanu.

Vēlāk apmeklēsim Svetitskhoveli katedrāli, kas ir lielākā vēsturiskā ēka Gruzijā starp izdzīvojušajiem un atstāj lielu iespaidu uz apmeklētāju.

Dienas otrajā pusē apmeklējam nelielu ģimenes vīna darītavu, kur pēc vienīgās bioloģiskās metodikas top retu šķirņu vīni. Ģimenes pagrabā degustēsim augstas klases vīnus, kas saglabā veco gruzīnu vīna garšu.

Pēc tam apmeklējam alu pilsētu Uplistsikhe. Uplistsikhe bija pieturas punkts Zīda ceļā, kas šajā maršrutā gāja cauri Gruzijai, tā ir viena no vecākajām apdzīvotajām vietām un pilsētu centriem Kaukāzā.

Vakarā paliekam skaistajā zaļajā pilsētā Boržomi, kura ir slavens kā balneoloģiskais un klimatiskais kūrorts.

18.09.22 4. diena: Borjomi - Gelati - Kutaisi

Turpinām ceļu uz Kutaisi, kas ir viena no vecākajām pilsētām pasaulē, šī bija grieķu mitoloģijā pazīstamā Kolhīdas galvaspilsēta.

Apmeklējam Gelati klosteri. Gelati ir Gruzijas arhitektūras ansamblis, kas bija nozīmīgākais viduslaiku Gruzijas centrs.

Gadsimtiem vecais klosteris ar skaistajām gleznām ir pelnīti iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma vietu sarakstā.

Apmeklēsim arī Bagrati katedrāli, kas ir Gruzijas spēka simbols kultūras un arhitektūras ziņā.

Vakarā pastaigāsimies pa Kutaisi centrālajām ielām, kur jūtams vecpilsētas šarms.

19.09.22 5. diena: Kutaisi – Lentekhi – Zagaro pāreja – Ušguli

No rīta braucam uz Svanetiju, ko var uzskatīt par ekskursijas kulmināciju.

Svaneti izceļas ar augstiem ciematiem, kas harmoniski apvienoti ar milzīgiem kalniem un klintīm, nozīmīgiem Gruzijas arhitektūras paraugiem, raksturīgām freskām, gadsimtiem senu kultūru, asi izteiktu individuālismu un atstāj neizdzēšamu iespaidu uz apmeklētāju.

No Kutaisi caur Lentekhi nokļūsim skaistākajā ciematā – Ušguli, ko ieskauj tipiski Svanas aizsardzības torņi, ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Virs mums lepni paceļas Gruzijas augstākā virsotne “Shkhara”. Šeit īpaši jūtams Lielā Kaukāza skaistums.

20.09.22 6. diena: Ušguli – Mestija  

No rīta dodamies pastaigā uz Šhharas ledāju. Lielā Kaukāza skaistums būs īpaši jūtams ejot.

Pēcpusdienā pārcelsimies uz Mestiju un apmeklēsim Svanetijas vēsturiski etnogrāfisko muzeju, kur pilnībā tiek prezentēts šī reģiona etnokultūras mantojums. Daudzveidīgā muzeja ekspozīcija palīdz īsu ceļojumu uz Svanetiju padarīt pilnīgāku un izzinošāku.

Vakaros Mestijas torņi ir izgaismoti un skaisti redzēt. Mistiskais Mestijas kadrs naktī paliks mūsu atmiņā uz ilgu laiku.  

 

21.09.22 7. diena: Mestia - Zugdidi - Batumi

Apskatot skaistas ielejas, brīnišķīgo Svanetijas dabu un etnokultūru, ir pienācis laiks pārcelties uz saulaino subtropu Adžāru. Viens no skaistākajiem Gruzijas reģioniem.

Pa ceļam no Mestijas uz Batumi redzēsim Dadiani pili Zugdidi. 17. gadsimtā celtā pils tagad ir valsts vēstures-etnogrāfiskais muzejs.

Vakarā paliksim Batumi, kas ir Adžārijas administratīvais centrs un otrā Gruzijas pilsēta.

Batumi ir labākā mūsdienu Gruzijas seja ar savu seno ostu, skaisto piejūras bulvāri, vecām vai jaunām arhitektūras ēkām, Eiropas laukumiem un ielām.

 

22.09.22 8. diena: Batumi - Tbilisi (ar vilcienu)

No rīta apmeklējam Gonio pili – seno vēstures pieminekli.

Ap šo cietoksni tika uzcelta viena no vecākajām apmetnēm Gruzijā. Tam bija unikāla stratēģiskā nozīme.

Pēcpusdienā apmeklēsim unikālo etnogrāfisko muzeju, ko dibinājis talantīgs pašmāju mākslinieks. Šeit oriģinālā veidā pasniegti gruzīnu etnogrāfijas, kultūras tradīciju piemēri.

Pēcpusdienā apmeklēsim galvenās mūsdienu Batumi tūrisma apskates vietas: laukumu, Mēdejas statuju, alfabēta torni, kustīgo Ali un Nino statuju. Transfērs uz Tbilisi ar vilcienu, ierašanās Tbilisi, transfērs uz viesnīcu. Nakts Tbilisi 

23.09.22 9. diena: Tbilisi 

Izbraukšana 

 

Cenā ietilpst: nakšņošana viesnīcā 3/4* divvietīgos un trīsvietīgos numuriņos, transfēri, ekskursijas, biļetes uz vietām, gida pakalpojumi, brokastis, vīna degustācija. Avio biļete turp un atpakaļ Rīga-Tbilisi-Rīga

Izlidošanā no Rīga 14.09.22 23;10

Ielidošana Tbilisi 15.09.22 04;30

Izlidošana no Tbilisi 23.09.22 05;15

Ielidošana Rīgā 23.09.22 08;45

880,00
 0,00  
Atlaide:
- 100%
Piedāvājumu nopirkuši 0 cilvēki.
(kopā nepieciešami 1, bet ne vairāk kā 15)
Piedāvājums slēgts!
Līdz piedāvājuma beigām:
-   -   -   -   -

Ceļojumu iespēja iegādāties veicot maksājumu pa daļām, apmaksa pa daļām līdz 14.08.22
Pēc ceļojuma iegādes nepieciešams reģistrēties ceļojumam, paziņojot katra ceļotāja vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontakttālruni uz e-pastu nacionaltravel@inbox.lv
Lai uzzinātu sīkāku informāciju par ceļojumu, lūdzu sazinieties ar operatoru pa tālruni +37126685622, +37127469336.