0 vērtējumi

Islande; 17.05.23-21.05.23 piedāvājam pavadīt pavasara brīvdienas Islandē.

Islande ir viena no savdabīgākajām pasaules valstīm – līdzīgas tai nav nevienas. Tā valdzina ar neskartu dabu un iespēju būt klāt „pasaules rašanās procesos”. Vulkāni, zemestrīces, geizeri, ģeotermālie avoti un dažviet redzamā „mēness ainava” valdzina pat lielāko daļu pasaules valstis apceļojušos tūristus.

Nedaudz ar humoru un nedaudz ar lielību saucam sevi par Islandes atklājējiem, jo pirmais tiešais lidojums no Rīgas uz Keflavīkas lidostu izpildīts jau tālajā 2010. gadā.
Tam sekoja vesela ceļojumu sērija uz nupat iepazīto Uguns un ledus zemi. Kopā 15 reizes esam dedzīgi pētījuši, piedzīvojuši un, galu galā, dziļi iemīlējuši mītisko un neatkārtojamo Islandi, un šoreiz piedāvāsim, mūsuprāt, jaudīgāko grupas programmu, kuru pavadīs lieliskā gide un draudzene Taņa.

 

Ceļojums piemērots: visiem, kas mīl iespaidīgus dabas skatus, neskartas un neparastas vietas

Gaisa temperatūra: 7-10C dienā; 2-5C naktī

Ūdens temperatūra Zilajā lagūnā: 38C

Laikapstākļi: ļoti mainīgi - lietus var uznākt vairākas reizes dienā, nereti pūš spēcīgs vējš

Jāņem līdz: siltas, ūdens un vēja necaurlaidīgas drēbes un apavus, peldkostīmus Zilās lagūnas apmeklējumam

Laika starpība ar Latviju: 3 stundas

Grupu  pavadīs latviski, angliski un krieviski runājošs grupas vadītājs

Lidojuma ilgums: 

Rīga - Reikjavīka: 4h 10 min 

Reikjavīka - Rīga: 4h 00 min 

Atļautais bagāžas apjoms : 5 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža

Svarīgi! Rūpēs par savu un līdzcilvēku veselību,lidmašīnā lidojuma laikā iesakām lietot sejas aizsargmasku!

Transfera ilgums no Keflavīkas  lidostas uz Reikjavīkas pilsētu ~ 45 min.

Nakšņošana-viesnīcā Klettur***ar brokstīm

Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

17. maijs, plkst. 09:10 no lidostas uz viesnīcu 

21. maijs, plkst. 17:00 no viesnīcas uz lidostu  (tiem, kuri nebrauc pēdējās dienas ekskursijā)

Valūta: 1 EUR = ~ 141 Islandes kronas (ISK) Norēķināties vislabāk ar bankas kartēm.

Ieceļošanas noteikumi

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nav nepieciešama ieceļošanas vīza, ar uzturēšanos līdz 3 mēnešiem 6 mēnešu laikā. Pases derīguma termiņam ir jābūt vismaz 3 mēneši. Latvijas pilsoņi var ieceļot Islandē ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

No 25.02.2022. Islandē ir atcelti visi ar Covid-19 saistītie ieceļošanas ierobežojumi.

Papildus izmaksas ekskursijām

Ekskursija cena 45 EUR

17.05.23-Ekskursijas pirmajā daļā iepazīsimies ar Reikjavīkas ievērojamākajiem apskates objektiem: Vecpilsētas centru, parlamentu, pilsētas domes ēku, moderno Harpas koncertzāli u.c.. Apskatīsim arī galveno Reikjavīkas atpazīstamības zīmi – Halgrimskirkjas baznīcu. Ekskursijas noslēgumā dosimies uz Perlanu – futūristisku, pērlei līdzīgu ēku pašā augstākajā Reikjavīkas vietā, kas sevī apvieno mūsdienīgu dabas muzeju, planetāriju, kafejnīcu un restorānu, kā arī 360 grādu apskates platformu, no kuras var pārredzēt visu Islandes galvaspilsētu.

Ekskursijas ilgums: ~ 3 h

 

Ekskursija cena 160 EUR

18.05.23-Ekskursijas laikā dosimies uz salas rietumiem, izbraucot visgarāko zemūdens tuneli Islandē, kas izveidots zem fjorda, lai kā pirmo apskatītu interaktīvo islandiešu apmešanās centru jeb muzeju Borganesas pilsētā. Te redzēsim kā vikingi no Eiropas ziemeļiem veica bīstamus ceļojumus uz rietumiem, un ieradās Islandē, kur ierīkoja savas apmetnes. Tālāk ceļš vedīs salas iekšienē, garām Snorres Sturlusona - vispazīstamākā viduslaiku Islandes vadoņa, dzejnieka un vēsturnieka mājai, lai apskatītu divus no visskaistākajiem salas ūdenskritumiem –Hraunfossar un Barnfossar. Pēdējā apstāšanās vieta – Deildartunguhvers- visspēcīgākais un iespaidīgākais karstais avots Eiropā.

Ekskursijas ilgums: ~ 8-9 h

 

Ekskursija cena 125 EUR

19.05.23-Ekskursijas pirmajā daļā dosimies uz Tigvetlira Nacionālo parku, kas 2004. gadā iekļauts UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā un ir pats populārākais maršruts Islandē. Šo teritoriju, kas atrodas tāda paša nosaukuma ezera krastā ( vislielākais Islandē) sadala iespaidīgs kanjons, kas ir divu zemes tektonisko plātņu - Ziemeļamerikas un Eirāzijas saskares vieta. Nacionālajam parkam ir arī milzīga kultūrvēsturiska nozīme – te 290. gadā sapulcējās pasaulē pirmais demokrātiskais parlaments. Tālāk ekskursija vedīs uz Geizeru ieleju, lai apskatītu Strokkuru - geizeru, kas izšļāc verdošu ūdeni 30 m augstumā katras 5-7 minūtes un devis nosaukumu šī veida karstajiem avotiem visā pasaulē. Te apskatāmi arī mazi, verdoši un nepārtraukti burbuļojoši avoti. Dažu minūšu brauciena attālumā no Geizeru ielejas atrodas Gulfoss jeb Zelta ūdenskritums – viens no pašiem iespaidīgākajiem ūdenskritumiem Eiropā. Te varēs vērot kā tūkstošiem tonnu ūdens gāžas dziļā aizā un pa dažādām takām nonākt līdz labākajiem fotogrāfēšanas punktiem. Ekskursijas ilgums: ~ 8 h

Vakariņas cena 75 EUR

19.05.23-Vakariņas tradicionālā islandiešu restorānā "Haust"  – viesnīcā Fosshotel Reykjavik 4* - būs labs turpinājums draudzībai ar vietējo kultūru un tradīcijām! Islandiešu virtuve ir salīdzinoši eksotiska, jo piedāvājumā vienmēr atradīsiet gan vaļa un haizivs gaļu, gan alku un citu savvaļas putnu gaļu. Tradicionālas šeit ir arī jūras veltes un jēra gaļa, īpaši auksti kūpināta. Lai arī restorāns piedāvā galvenokārt jūras produktus, ēdienu plašajā klāstā sev piemēroto atradīs arī vegāni un veģetārieši. Minimālais grupas lielums - 15 personas!

Ekskursija cena 165 EUR

20.05.23-Turpinot iepazīt Islandi, dosimies dienvidu virzienā, vērojot brīnišķīgas kalnu ainavas – arī sniegiem klāto Islandes aktīvāko vulkānu Heklu un Eyjafjallajökull. Tālāk brauksim pa novadu, kas pazīstams no islandiešu sāgām un apstāsimies pie ūdenskritumiem Skógafoss un Sejellandfoss. Pēc tam Vik ciematā pusdienosim un aplūkosim ar melnu lavu klātās pludmales un Reynisdrangar klintis ( 66m). Ekskursijas laikā apmeklēsim arī Skogara tautas jeb etnogrāfisko muzeju, kurā varēs iepazīties ar veidu, kādā islandieši dzīvoja daudzus gadsimtus atpakaļ – tai skaitā sadzīves priekšmetiem, ar sūnu apaudzētām ēkām un mazu jauku baznīciņu. Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, tad varēs ieraudzīt arī netālās Vestmana salas.

Ekskursijas ilgums: ~ 10 h

 

Ekskursija cena 155 EUR ar angliski runājošu gidu.

 

Pēdējās dienas ekskursija ļaus iepazīt dabas brīnumus netālu no galvaspilsētas apvienojumā ar paša apmeklētākā ģeotermālā objekta - Zilās lagūnas - apmeklējumu. Reikjanes pussalai raksturīga augsta vulkāniska aktivitāte un plaši lavas lauki. Mūsu ceļš vīsies gar Kleifarvatn ezeru, kas Islandē pazīstams ar teiku par ezerā mītošo briesmoni. Ezera apkārtnei raksturīgas Mēness virsmai līdzīgas ainavas un tā bija izraudzīta par darbības vietu populāram, mistiska satura islandiešu autora romānam. Pa ceļam apstāsimies pie Krisuvik ģeotermālā rajona, lai apskatītu vietējo sēravotu grupu. Gar pussalas brīnišķīgo dienvidu krastmalu, kuras ainavām raksturīgi dramatiski kontrasti, dosimies uz Grindavik ciematu un apmeklēsim vienu no pazīstamākajiem Islandes brīnumiem - Zilo lagūnu- minerāliem bagātu silta ūdens pārpilnu lagūnu melnu lavas lauku vidū. Ekskursija noslēdzas lidostā.

Ekskursijas ilgums: ~ 8 h

 

Visas ekskursijas tiks nodrošinātas pie minimums 20 cilvēkiem.

799,00
 799,00  
Atlaide:
- 0%
Piedāvājumu nopirkuši 0 cilvēki.
(kopā nepieciešami 0, bet ne vairāk kā 20)
Piedāvājums ir spēkā!
Līdz piedāvājuma beigām:
-   -   -   -   -

Ceļojumu lai iegādātos lūdzu pieprasām rēķinu , nacionaltravel@inbox.lv , ar bankas kartēm pašlaik nav iespējams norēķināties, atvainojamies par sagādātajām neērtībām.
Ceļojumu iespējams iegādāties veicot maksājumu pa daļām, apmaksa pa daļām līdz 17.04.23
Pēc ceļojuma iegādes nepieciešams reģistrēties ceļojumam, paziņojot katra ceļotāja vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontakttālruni uz e-pastu nacionaltravel@inbox.lv
Nacional Travel operātora kontakt Nr.+371 26685622;+371 27469336
Pakalpojums;"Baltic Ad Hoc"