0 vērtējumi

Lietuva; 18.09.21-Ziedu festivāls Pakrojas muižā Sapnis vasaras naktī, Krusta kalns un Šauļi.

 

Ceļojuma datums 18.09.21  

Maršruts: Rīga-Šauļi-Pakroja-Rīga 

Piedāvājumā ietilpst: brauciens tūristu klases autobusā, transporta un ceļa izdevumi, gida pakalpojumi

Piedāvājumā neietilpst: ieejas maksas apskates objektos         

Ceļojuma norise.

08:00 izbraukšana no Rīgas

Došanās uz vienīgo Baltijas valstīs sakrālo vietu Krusta kalns.

Krusta kalns; Ir pati svētākā vieta Lietuvā un visā Baltijā. Uz Krusta kalnu ik gadu tiek atnesti simtiem krusti gan lieli un mazi. Šeit ir redzami krusti un krustiņi no vairākām pasaules vietām - gan tūristu atvesti, rokām taisīti gan kādam par godu novietoti, jo pilnīgi visiem šeit ir iespēja atstāt savu krustiņu. Krusta kalns ir viena no visapmeklētākā vietām Lietuvā.

Pēc Krusta kalna apmeklējuma došanās uz Šauļiem. 

Šauļi ir Ziemeļlietuvas ekonomiskais un kultūras centrs, ceturtā universitāšu pilsēta valstī. Saules pilsēta.  Pilsētas nosaukums esot radies no Saules kaujas (1236.g.) nosaukuma. Otrā pasaules kara laikā pilsēta tika smagi izpostīta un vēlāk atdzima – gluži kā Fēnikss no pelniem. Šauļos ir daudz interesantu apskates objektu.     

Ekskursija pa pilsētu. Sv.Apustuļu Pētera un Paula katedrāle  (XVII gs.). Jau no tāluma redzamais dievnama 70 m augstais tornis ir spilgtākais Šauļu panorāmas akcents. Katedrāles dienvidu sienu rotā   Lietuvā visvecākais saules pulkstenis. Pastaiga pa centrālo gājēju ielu. 

Pilsētas Centrālais laukums – Aušras  un Tilžes iela to sadala 4 zonās. Daudzus gadsimtus te notika tirdziņi un gadatirgi, uz kuriem no visas Lietuvas ieradās amatnieki un tirgoņi. Šobrīd šī iela  ir galvenā vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu tikšanās vieta. Te parasti notiek lielākie pilsētas svētki un svinības. 

Vēl viens ievērojams laukums –  Saules pulksteņa laukums, Saules pulksteņa laukuma svarīgākais akcents - Staņislava Kuzmas apzeltīta bronza izrotāta gandrīz četrus metrus augsta dekoratīva skulptūra "Šaulys" (Strēlnieks). Tā attēlo 18 metru augstumā uz lodes stāvošu puisīti, kurš tikko palaidis no loka bultu. Bieži par ,,Zelta puisīti" saukta skulptūra un laukuma bruģi izlieti stundas apzīmējošie skaitļi - 12, 3 un 6 - it kā apvieno trīs Šauļu simbolus: Sauli, simbolizējot Saules kauju, Strēlnieku un Laiku, kurš pagājis kopš tās dienās, kad pilsētas vārds tika pieminēts pirmo reizi (1236. g.). Tas ir augstākais saules pulkstenis Lietuvā.

Šauļos varēsiet aplūkot romantisku skulptūru un strūklaku „Pelikāni”, kas atrodas pilsētas galvenajā ielā, kur ir arī strūklaka „Rude” un strūklaka „Saules diski”. 

Viena no pilsētas skaistākajām ēkām ir Haima Frankeļa villa, kas tika uzcelta 1908.gadā.   

Pēc ekskursijas brīvais laiks. 

Pēc pusdienā došanās uz Pakrojas muižu kur norisināsies lielais puķu festivāl "Sapnis vasaras naktī"

Pakrojas muiža: pirmo reizi rakstos minēta 1531. g. Muižas izveidotājs un pirmais īpašnieks bijis Rietavas vagars M. Vakavičs, vēlāk par tās muižkungu kļuva V. Martinavičs, A. Koleckis, S. Juškevičš, augstmaņi Zabielas, grāfi Minsteri, grāfiene Aleksandra Minstere, kurai 1786. gadā apprecot Vilhelmu fon Ropu, muiža kā pūrs nokļuva Ropu ģimenes īpašumā. 

Vasaras ziedu festivāls "Sapnis vasaras naktī" Festivāla ietvaros muižas teritorijā būs apskatāmas majestātiskas 2- 6 m augstas ziedu skulptūras, no ziedu stādiem veidoti ornamenti, karaliskas ziedu kompozīcijas – kopskaitā nu jau iestādīti vairāk kā pusmiljons daudzkrāsainu vasaras ziedu, kas krāšņi ziedēs visas vasaras garumā. 

Uz festivāla skatuves tiks izspēlētas Šekspīra lugas, būs iespēja baudīt gardus ēdienus, darboties parfīma darbnīcā un atklāt mīlas ekstrakta tapšanas noslēpumus, posties senos tērpos, baroneses pavadībā apstaigāt pili, bišu dravu, vilnas velšanas un šūšanas darbnīcu, senās tehnikas muzeju un griezties maģiskos karuseļos. 
 

Atgriešanās Rīgā ap 22;30

Iespējamie papildu izdevumi pēc paša vēlēšanos: 

Pilsētas ekskursija Šauļos 3 EUR no personas

Vasaras ziedu festivāls "Sapnis vasaras naktī"

Pieaugušajiem-18 EUR

bērniem studentiem senioriem-14 EUR

bērniem līdz 5 g.v. ieejas bez maksas.

14,00
 18,00  
Atlaide:
- 22%
Piedāvājumu nopirkuši 0 cilvēki.
(kopā nepieciešami 35, bet ne vairāk kā 49)
Piedāvājums slēgts!
Līdz piedāvājuma beigām:
-   -   -   -   -

Pēc ceļojuma iegādes uzreiz nepieciešams reģistrēties braucienam, paziņojot ceļotāja vārdu, uzvārdu, personas kodu, telefona numuru, ceļojuma galamērķi uz e-pastu nacionaltravel@inbox.lv
Lai uzzinātu sīkāku informāciju par ceļojumu, lūdzu sazinieties ar operatoru pa tālruni +371 26685622.
Pakalpojumu nodrošina Nacional Travel